Blog


Jak zabezpieczyć cenne przedmioty na czas przeprowadzki?

Czy w swoim domu posiadasz przedmioty, których zgubienia bądź zniszczenia nie mógłbyś sobie darować? Obiekty darzone dużym sentymentem, ale również te wyjątkowo cenne, jak biżuteria, pamiątki rodzinne czy oryginalne obrazy wymagają szczególnej troski przy pakowaniu i zabezpieczaniu na czas przeprowadzki. Jak zadbać o ważne bibeloty i ozdoby, a także jak zabezpieczyć zawartość sejfu czy kasy pancernej - wyjaśniamy w tym wpisie!

•Read more...•
 
Jak przygotować na przeprowadzkę dzieci, zwierzęta, sąsiadów

Zmiana miejsca zamieszkania to wielkie i stresujące wydarzenie nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich dzieci, zwierzaków oraz sąsiadów. By oszczędzić wszystkim nerwów i rozstać się ze starym domem w pozytywnej atmosferze, należy zadbać o kilka aspektów. W artykule podpowiemy, co trzeba powiedzieć sąsiadom, jak uspokoić zwierzaka przed i po transporcie, a także jak dopilnować, by pociecha czuła nie smutek, a podekscytowanie na myśl o nowym pokoiku.

•Read more...•
 
Wskazówki dotyczące pakowania i zabezpieczenia przedmiotów przed transportem

Pomyślałeś już, w co owiniesz szklanki i talerze, by nie potłukły się w transporcie? Masz plan, czym zabezpieczyć cenną szafę po rodzicach? A może nawet nie wiesz, że obrazy należy ochronić z każdej strony sztywną dyktą lub kartonem? Jeśli te pytania wprawiły Cię w popłoch, nie przejmuj się – z tego wpisu dowiesz się, jak przygotować cenne i delikatne przedmioty, by przetrwały przeprowadzkę do nowego domu.

•Read more...•
 
Czym sie kierować podczas wyboru firmy przeprowadzkowej?

Bądźmy szczerzy – w jaki sposób osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z firmami przeprowadzkowymi, ma nagle wiedzieć, jak wybrać odpowiednią? Poszukiwania zwykle wyglądają tak samo: pytasz znajomych, a kiedy nikt nie umie Ci pomóc, otwierasz wyszukiwarkę. Widzisz dziesiątki ofert, a po pięciu minutach zdajesz sobie sprawę, że chyba wszędzie jest to samo. Aż człowiek chce się poddać, prawda?

•Read more...•
 
Co trzeba zrobić przed przeprowadzką

Zmiana miejsca zamieszkania to jeden z bardziej emocjonujących momentów w życiu człowieka – a jednocześnie jeden z najbardziej stresujących. By oszczędzić sobie nerwów, warto zacząć planować przeprowadzkę odpowiednio wcześniej, a plan wprowadzić w życie nawet miesiąc przed przyjazdem ekipy transportowej. Dzięki temu, gdy po raz ostatni zamkniesz za sobą drzwi starego mieszkania, w nowy etap swojego życia wejdziesz bez niepotrzebnych stresów.

•Read more...•